Мої психологічні принципи проведення розвиваючого заняття

Нещодавно я прописала для батьків принципи, за якими проводжу розвиваючі заняття у дитячому центрі. Ділюсь з вами

 

🔵Не порівнюємо дітей з іншими, бо кожна дитина має право розвиватися у своєму темпі. Вказуємо на досягнення кожного окремо, порівнюючи з минулими заняттями : “Сьогодні ти вже танцюєшь, молодець!”
Вказуємо батькам на прогресс дитини, а не на помилки.

🔵Підтримуємо батьків у випадку безпорадності, коли дитина капризує, не хоче щось робити, з кимось конфліктує. Бо коли мама спокійна, то і дитина швидше заспокоїться, а ось почуття провини нікому не на користь.

🔵Даємо змогу дитині робити вправу у своєму темпі: якщо хтось закінчив вправу раніше -педагог може дати додаткове завдання. Про завершення вправи педагог попереджає, щоб діти і батьки мали змогу переключитись завершити і чекати іншу.

🔵По можливості не забираємо іграшку, якщо дитина плаче і не хоче віддавати. Просто замінюємо іі на іншу, або чекаємо, коли дитина сама переключиться на нову вправу і нову іграшку.

🔵Не соромимо дитину (чи батьків).

🔵Не наказуємо дітей і не дозволяємо робити це на занятті.

🔵Уважно сприймаємо всі емоції дитини: радість, сум, гнів тощо. По можливості озвучуємо їх, та надаємо емоційну підтримку (батькам теж). Якщо дитина голосно і довго плаче педагог може запропонувати заспокоїти дитину у коридорі, щоб не заважити іншим займатися.

🔵Надаємо увагу кожній дитині, не вибираючи “улубленців”.

🔵Навчаємо дітей самостійно брати та відносити матеріали для вправ.Заохочуємо їх до цього.

🔵Виховуємо повагу до чужого майна, не дозволяючи брати чужий матеріал\іграшки для вправ, та матеріали\іграшки педагога без дозволу.

🔵Навчаємо умінню мінятися та чекати свою чергу.

🔵Для залучення дитини до ігри та вправи використовуємо посмішку, добрий настрій, іграшку, свій приклад або допомогу.

Що вам сподобалось найбільше?😊

Комментарии закрыты.